محل تبلیغات شما

درست کردن آب جوش، یکی از ساده ترین کارهای خانه است. کافیست یک قابلمه یا کتری را پر از آب کنید و آن را روی گاز قرار بدهید، و چند دقیقه صبر کنید تا به جوش بیاید. اگر فکر می کنید که برای آسان تر کردن و سرعت بخشیدن به این فرآیند به وسیله خاصی نیاز ندارید، احتمالا اهل زیاد نوشیدن چای و قهوه نیستید! افرادی که عاشق چای و قهوه هستند، معمولا استفاده از کتری برقی را ترجیح می دهند؛ چون هم سریع تر آب را بجوش می آورد، هم استفاده کردن از آن راحت تر است. در مقاله امروز قصد داریم شما را با نحوه انتخاب و خرید و یک کتری برقی مناسب آشنا کنیم.

مزایای استفاده از کتری برقی

استفاده از کتری برقی برای درست کردن آب جوش، مزایای زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای خرید یک کتری برقی خوب هزینه کنند، و در عوض راحت تر باشند. به عنوان مثال:

سرعت جوش آمدن آب

کتری های برقی نسبت به اجاق گاز یا مایکروویو، آب را بسیار سریع تر به جوش می آورد. این مسئله، بزرگترین مزیت کتری های برقی است که باعث می شود طرفداران زیادی داشته باشد. به همین دلیل اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که هر روز صبح برای رفتن به محل کار عجله دارید، بهتر است که برای درست کردن قهوه یا چای صبحگاهی خود از یک کتری برقی استفاده کنید.

کاربرد آسان و ساده

کافیست به مقدار کافی آب داخل کتری بریزید و دکمه روشن شدن آن را بزنید تا آب را به جوش بیاورد. طرز کار با کتری برقی هایی که پیشرفته تر هستند و تنظیمات دمایی بیشتری دارند هم به همین اندازه ساده است و یاد گرفتن آن اصلا کار سختی نیست.

صرفه جویی در مصرف انرژی

کتری برقی نسبت به مایکروویو یا کتری سنتی روی اجاق گاز، از انرژی کمتری برای جوشاندن آب استفاده می کند که نکته مهمی است.

درجه حرارت دقیق کتری برقی

درجه حرارت آب برای بسیاری از افرادچندان مهم نیست. اما افرادی که عاشق چای هستند و روی عطر و طعم آن نیز بسیار حساس اند، معمولا به درجه حرارت آب توجه می کنند؛ چون دمای مناسب در هنگام دم کردن بعضی از انواع چای، می تواند تفاوت زیادی در طعم و مزه آن ایجاد کند. زمانی که کتری برقی شما تنظیمات دمایی مختلفی داشته باشد، می توانید به راحتی به عطر و طعم دلخواه چای خود برسید.

به طور کلی، شما برای درست کردن آب جوش به یک کتری برقی ldquo;نیازrdquo; ندارید. اما درست کردن چای و قهوه با استفاده از کتری برقی، می تواند کار شما را راحت تر کند.

انتخاب و خرید یک کتری برقی مناسب

اگر تصمیم گرفتید که برای خانه یا محل کار خود یک کتری تهیه کنید، بهتر است چند نکته مهم را در هنگام انتخاب و خرید آن در نظر بگیرید.

سرعت به جوش آوردن آب

از نظر کسانی که عاشق کتری برقی هستند، سرعت به جوش آوردن آب در آن مهم ترین فاکتور است. اگر یکی از دلایلی که قصد دارید به خاطر آن کتری برقی بخرید، این است که بتوانید سریع تر چای و قهوه درست کنید، باید به دنبال محصولی بگردید که سرعت جوش آمدن آب در آن بالاتر از بقیه باشد.

بعضی از مدل های کتری برقی، در مدت 4 الی 5 دقیقه آب را به جوش می آوردند، در حالی که بعضی دیگر، تنها ظرف مدت 90 ثانیه این کار را انجام می دهند. حتما قبل از انتخاب و خرید یک کتری برقی، توضیحات شرکت تولید کننده آن را بخوانید و ببینید که آیا خصوصیات آن برای هدف شما مناسب است یا خیر. علاوه بر این، حتما به صورت آنلاین نیز کمی تحقیق کنید. نظرات دیگران را در مورد کتری برقی مورد نظر خود بخوانید، تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

شما می توانید به انتخاب خودتان، یک کتری برقی را انتخاب کنید که سرعت جوش آوردن آب در آن از بقیه مدل ها بالاتر باشد. اما به یاد داشته باشید که در هر صورت، سرعت به جوش آمدن آب در هر مدل کتری برقی ای، باید نسبت به مایکروویو و کتری سنتی که روی اجاق گاز قرار می گیرد بیشتر باشد.

تنطیمات دمایی کتری برقی

افرادی که عاشق انواع جای هستند و در دم کردن چای تبحر خاصی دارند، علاوه بر سرعت به جوش آمدن آب، دمای آب جوش و دقت کتری برقی نیز فاکتور مهمی به حساب می آید. انواع مختلف چای، با دمای مختلفی از آب جوش درست می شوند و در آن دمای خاص، عطر و طعم بهتری دارند. به عنوان مثال، ممکن است دمایی که با آن چای هل بسیار خوش طعم و خوش عطر می شود، برای درست کردن چای سبز یا چای چینی مناسب نباشد و طعم و عطر جذابی ایجاد نکند.

این مسئله درمورد انواع مختلف قهوه نیز صدق می کند. معمولا بهترین دمای آب جوش برای دم کردن قهوه، دمایی است که در آن آب قل قل نکند. ممکن است افرادی که چندان اهل قهوه خوردن نیستند، فرق قهوه دم شده در آب جوش را با قهوه دم شده در آبی که دمای آن کمی از دمای جوش کمتر است متوجه نشوند، اما افرادی که در درست کردن انواع قهوه تبحر خاصی دارند و روی طعم آن حساس هستند، حتما این تفاوت کوچک اما مهم را متوجه خواهند شد.

معمولا انواعی از کتری برقی که ارزانتر هستند، تنظیمات دمایی را به شما ارائه نمی دهند. به همین دلیل اگر این ویژگی برای شما مهم است، حتما به دنبال کتری برقی ای بگردید که به شما امکان می دهد درجه حرارت های مختلف را برای به جوش آوردن آب انتخاب کنید. علاوه بر این، قبل از خرید حتما تنظیمات دمایی کتری برقی مورد نظر خود را بررسی کنید تا مطمئن بشوید که دمای دلخواه شما را داشته باشد.

معرفی بهترین برندهای قهوه فوری موجود در ایران

راهنمای خرید یک کتری برقی با کیفیت و قیمت مناسب

شکلات تلخ و خواص آن برای پوست

کتری ,برقی ,آب ,جوش ,چای ,یک ,کتری برقی ,یک کتری ,به جوش ,درست کردن ,از کتری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی