در ایتالیا، پیتزایی که در مکان های رسمی مانند رستوران ها سرو می شود، برش نخورده است و با کارد و چنگال خورده می شود. با این حال در مکان های غیررسمی تر، پیتزا برش خورده تحویل داده می شود و با دست خورده می شود.

بهترین خمیر پیتزا آماده

برخلاف بسیاری از رستوران بازها خیلی ها حاضر نیستند لب به پیتزاهای رنگارنگ خارج از خانه بزنند و ترجیح می دهند كه همین غذای لذیذ و پرطرفدار را در منزل با سبك و سلیقه خودشان تهیه كنند. به ویژه افرادی كه به خاطر نوع خاص بیماری شان مجبور به رعایت نوع خاصی رژیم غذایی هستند. از فاكتورهای سلامت پیتزاهای خانگی كه بگذریم، به نكاتی می رسیم كه درست كردن این غذای پرطرفدار را برای شما لذت بخش تر می كند.

  • بچه ها عاشق خوردن این نوع غذاها در بیرون از خانه هستند؛پس برای اینكه بتوانید آنها را به خوردن این نوع غذاها در خانه با دستپخت خودتان علاقه مند كنید،بهتر است با تهیه مواد اولیه لازم با همكاری خود آنها كار پخت پیتزا را مرحله به مرحله پیش ببرید.
  • تمام افرادی كه دچار بیماری هایی مانند قلب، كلیه، دیابت و. . . هستند هم می توانند از این غذای لذیذ نوش جان كنند. فقط كافی است تركیباتی كه مورد استفاده قرار می گیرد،همان خوردنی های مجاز بیماری آنها باشد.
  • در پخت پیتزای خانگی با كنترل میزان چربی و مواد مورد استفاده در آن حتی می توانید مراقب رژیم و اضافه وزن خود باشید و از نگاه كردن به آن در رستوران ها احساس سرخوردگی نداشته باشید.